Helyreállítja a szekszárdi önkormányzat a Béla király téren álló Szentháromság szobrot, a barokk műemlék környezete már a nyár folyamán megújult. Az 1763-ban az 1738-40-es pestisjárvány emlékére állított kompozíció homokkő faragványain mára a rárakódott szennyeződések mellett több szobor arca elmosódott.

A városháza főépítésze, Herr Teréz arról tájékoztatta a város közgyűlését, hogy a tervek szerint még idén ősszel elkezdik a munkát a műemlék külső korlátrészének helyreállításával, amelyet önerőből fizet az önkormányzat. Az alkotás teljes felújítását részben pályázati forrásból 2014 májusában végzik el.
A szoboregyüttes érdekessége, hogy enyhén nyugati, északnyugati irányba dől. A főépítész ezzel kapcsolatban az MTI-nek elmondta: statikai probléma nincs az építménnyel, ezért az alapját nem kell megerősíteni.
A műemléket a múlt század folyamán többször restaurálták, az 1970-es években két helyreállítás is történt, majd 1984-ben újították fel ismét.
A Szentháromság szobrai háromszög alaprajzú, angyalfejekkel díszített obeliszken helyezkednek el, a talapzat sarkain az ismeretlen művész a pestisesek védőszentjeit, Szent Rókust, Szent Sebestyént, Tolentinói Szent Miklóst formálta meg, és a konzolon elhelyezett egy Immaculata-szobrot is. A talapzaton három latin nyelvű felirat olvasható, amelyeknek betűi római számokként összeolvasva az 1740-es évszámot adják ki. ( MTI )